Mára a számítógépek az életünk részévé váltak, s szinte nincs olyan életterület, ahol ne találkoznánk velük. Sokan pedig munkájukból kifolyólag hosszú órákat kényszerülnek a gép előtt tölteni.
Habár számtalan körültekintő vizsgálat igazolta, hogy az új fejlesztésű monitorok biztonságosak, ki ne tapasztalta volna már hosszas számítógépezés után, hogy szemei fájnak, fáradtak, égnek, szúrnak vagy viszketnek. A látás elhomályosodik, a betűk összefolynak, esetenként kettős képek jelentkeznek, de sokszor kísérheti a szemtüneteket a fej, a nyak, a kar vagy a hát fájdalma is.
Ezt a tünetegyüttest a számítógép előtti munkavégzés okozta szindrómának, azaz Computer Vision Syndrome-nak nevezzük.
Most lássuk, mi mindent tehetünk ellene:
- A munkakörülmények optimalizálása: megfelelő monitor, szék, könyöktámasz, megvilágítás alkalmazása.
- A szem megfelelő védelme a kiszáradástól, az irritációtól, szükség esetén speciális szemüveg viselése a munkához. Abban pedig, hogy pontosan milyen erősségű szemüveg szükséges a számítógép előtti tevékenységekhez, szemész szakorvosaink tudnak segíteni, egy szemészeti vizsgálat alkalmával.
Kérjen időpontot, és szenteljen időt szeme világára! Szakembereink már várják!